عایق بندی سرویس بهداشتی

برای آب‌بندی سرویس‌های بهداشتی بهتر آن است که سرویس بهداشتی به صورت یک کل واحد در نظر گرفته شود و به جای عایق‌بندی کف و ارتفاع کمی از دیواره ها، عایق بندی برای کل کف، دیواره‌ ها و سقف یا دست کم، کف و دیواره‌ها تا ارتفاعی بیش از ارتفاع قرارگیری علمک دوش به صورت یکپارچه انجام شود.

برای این منظور حتما از عایقی استفاده کنید که امکان استفاده بر روی دیوار و سطوح عمودی را داشته باشد. زیرا در غیر اینصورت عایق از دیواره جدا شده و سرویس بهداشتی از آب بندی خارج و دچار نشتی می شود. یکی از دلایلی که در آب بندی سرویس های بهداشتی با ایزوگام و قیرگونی، ارتفاع عایق روی دیوارها از بستر خام (گَری) حداکثر 40 تا 50 سانتیمتر و از بستر نهایی 20 سانتیمتر در نظر گرفته می شود همین است که در ارتفاع بیشتر عایق از دیوار جدا می شود.

بسیار مهم است که در زمان انتخاب عایق به این نکته توجه داشته باشید که کف و دیوارهای سرویس های بهداشتی توسط سرامیک، سنگ و کاشی پوشیده خواهند شد. پس حرفه ای تر آن است که عایقی را انتخاب کنید که به راحتی و با هر نوع ملات و چسب رایج بتوانید روی آن سنگ کاری و کاشی کاری را انجام دهید و حتی المقدور نیاز به تمهیدات اضافه ای نظیر رابیتس بندی نداشته باشد.

چگونه سرویس بهداشتی عایق کنیم؟

استاپ وت (در مورد استاپ وت بیشتر بدانید) یکی از ایده ال ترین آب بندها برای عایق بندی سرویس های بهداشتی است که تمامی ویژگی های  بالا را به صورت همزمان دارد. کافیست گوشه های کار (یعنی محل تقاطع سطوح عمودی و افقی) را ماهیچه کشی کرده یا با مش فایبرگلس مسلح کنید و بعد دولایه استاپ وت (هر لایه به ضخامت 1 میلیمتر جمعا به ضخامت 2 میلیمتر) را روی سطح و دیواره ها تا ارتفاع دلخواه (ترجیحا تا بالای علمک دوش) اجرا کنید. سطحتان عایق است.حال می توانید به هر روشی که مایلید دوغابی یا چسبی، سطح و دیواره ها را سنگ، سرامیک یا کاشی کنید.

 

 

کلیدواژه خود را وارد کنید