لوگو کسب و کار

ضدشوره

شوره نتیجه شسته شدن املاح موجود در مصالح بکار رفته در ساختمان بر اثر حرکت آب و رسوب آنها در سطح پس از تبخیر آب است. بنابراین برای جلوگیری از شوره زدن سطح، باید مانع حرکت آب از سطح به داخل و برعکس شد.

چگونه مانع شوره زدن سطح شویم؟

با توجه به توضیح بالا، کافیست از پاشش یک محلول نفوذگر روی سطح استفاده کنیم. به نحوی که پس از نفوذ محلول به داخل سطح، کلیه لوله های مویینه مسدود گردند. حالا راه آب از داخل به خارج و از خارج به داخل، بسته شده است، بنابراین دیگر امکان انحلال نمک‌های موجود در مصالح، در آب و حرکت آنها به روی سطح وجود نخواهد داشت و سطح هرگز دیگر شوره نخواهد زد.

یکی از بهترین موادی که می توانید به این منظور از آن استفاده کنید؛ محلول تخصصی ضد شوره استاپ‌ سالت است (در مورد استاپ سالت بیشتر بدانید). این محلول کاملا شبیه به آب و بی رنگ بوده و به راحتی می توان آن را روی سطح اسپری کرد. دو بار پاشش استاپ سالت روی سطح، آن را نسبت به شوره زدگی کاملا مقاوم می کند. به یاد داشته باشید که پس از خشک شدن، هیچ اثری از استاپ سالت روی سطح نخواهد ماند. بنابراین در صورت توقف پاشش در میانه کار، حتما مرز اجرا شده را روی سطح علامتگذاری کنید تا در برگشت، کار را از همانجا ادامه دهید