لوگو کسب و کار

عایق بندی آب نما

در آب‌بندی آب نما به عنوان یک عنصر دکوراتیو، مهمترین اصل توجه به عدم ایجاد خدشه به زیبایی نهایی آن است. این مهم به علاوه قرارگیری آب نما در مجاور سایر عناصر نظیر دیواره‌های گچی جاذب‌الرطوبه، عایق بندی آب‌نما را به یک کار مهندسی، هنری مبدل می‌نماید.

چگونه آب نما را آب بندی کنیم؟

آب نما انواع مختلفی دارد بنابراین یک نوع عایق بندی را نمی توان برای همه آب نماها پیشنهاد داد. آب نما می تواند چوبی یا سنگی باشد. می تواند به صورت واتروال و در اتصال با دیوار یا به صورت منفرد و مجزا اجرا شده باشد. عناصری که در مجاورت آب نما کار شده اند، هم می توانند بسیار متفاوت باشند این عناصر می توانند ازمواد جاذب الرطوبه مثل گچ که حتی نسبت به بخار آب هم حساسند یا موادی مانند چوب که در مقابل تغییرات رطوبتی تغییر شکل داده و خم می شوند یا می شکنند یا مواد غیر قابل نفوذی چون پلاستیک ساخته شده باشند. همه این موارد عایق بندی آب نما را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین برای اطلاع از بهترین روش عایق بندی و آب بندی آب نمای خود می توانید از طریق تماس با ما از مشاوره رایگان مجموعه تیتان برخوردار شوید. اما کلیاتی هم در مورد آب بندی آب نماها وجود دارد که همینجا آن ها را با هم مرور می کنیم.

قاعده کلی در آب بندی آب نما

اصل اساسی در آب بندی و عایق بندی آب نما، توجه به ویژگی دکوراتیو بودن این اِلمان است. پس از عایق کردن آب نما نباید از ارزش کار هنری صورت گرفته در ساخت آب نما کاسته شود.بنابراین

برای عایق بندی آب نما حتما از عایق های بی رنگ استفاده کنید.

چگونه آب نمای سنگی را آب بند کنیم؟

اگر آب نما سنگی است روش آب بند کردن آن کاملاً شبیه به عایق کردن نماهای سنگی است. آب بندی نماهای سنگی هم به دو روش نفوذی و پوششی صورت می گیرد که توضیح کامل آن در بخش آب بندی نماهای سنگی آورده شده است. (برای اطلاع از این روش آب بندی اینجا کلیک کنید.)

چگونه آب نمای چوبی را آب بند کنیم؟

اگر آب نما چوبی باشد باید چوب ها نسبت به آب کاملا عایق گردند به نحوی که برای استفاده در حالت غرقابی مناسب گردند. تنها آب گریز شدن چوب ها در این حالت به شما کمکی نخواهد کرد و حتما باید مطمئن شوید که چوب ها آب بند شده اند. نحوه آب بندی چوب ها و اینکه از چه موادی می توانیم به این منظور عایق بندی کامل چوب بهره ببریم، در بخش عایق چوب به صورت کامل توضیح ارائه شده است. (برای اطلاع از این روش آب بندی اینجا کلیک کنید.)