لوگو کسب و کار

عایق بندی سرویس بهداشتی

  • عایق بندی سرویس بهداشتی

در انتخاب عایق روف گاردن، نکته مهم علاوه بر مهار و کنترل پساب حاصل از آبیاری، توجه به مقاومت عایق انتخابی در مقابل فشار هیدرولیکی ریشه و ترشحات آن و نیز عدم واکنش عایق بکار رفته با اسیدهای ناشی از تجزیه موادآلی خاک و تخریب آن است.

چگونه روف گاردن را عایق کنیم؟

برای عایق بندی روف گاردن (باغ بام) به این نکات توجه کنید.

  • ایجاد زهکش را فراموش نکنید.
  •  به فشار ریشه گیاه که حتی توانایی شکستن آسفالت و بتون را دارد؛ توجه داشته باشید.
  • به یاد داشته باشید که هم خاک و هم پساب حاصل از آبیاری به واسطه تجزیه کود، ترشحات ریشه، مواد آلی و بقایای در حال پوسیدن گیاه، اسیدی است. پس عایقی برای آب بندی روف گاردن انتخاب کنید که در مقابل اسید مقاوم باشد و دچار خوردگی نشود.
  • با توجه به اینکه خاک  باغچه ها و گلدان ها باید تعویض شوند و به عملیات نگهداری نظیر کوددهی، علف چینی و مانند آنها نیاز دارند؛ توجه کنید که همه این کارها به معنی استفاده از ابزاری نظیر بیل و بلیچه بوده و این یعنی امکان برخورد فیزیکی ابزارآلات با عایق. ضمنا در نظر داشته باشید که این عملیات معمولا توسط افراد ناآگاه نسبت به آب بندی صورت می گیرد که احتمال صدمه دیدن عایق در اثر ضربه را به شدت افزایش می دهد. پس عایقی را انتخاب کنید که نسبت به ضربه مقاوم باشد.

برای عایق بندی روف گاردن می توانید به شیوه زیر عمل کنید

1. سطح را با یک لایه ایزوکت (در مورد ایزوکت بیشتر بدانید) به ضخامت 1 سانتیمتر پوشش دهید. ایزوکت مانع محکمی در برابر نفوذ ریشه ایجاد می کند و از شکستن بستر جلوگیری می کند.

2. محل تقاطع سطوح عمودی وافقی را با مش مسلح کنید تا از شکستن بستر در کنج ها که بیشترین تنش را تحمل می کنند جلوگیری شود.

3. از استاپ وت(در مورد استاپ وت بیشتر بدانید) که عایق دو جزئی سیمانی پلیمری است و توانای مهار آب فشار مثبت و منفی را به صورت همزمان دارد(در مورد آب فشار مثبت و منفی بیشتر بدانید) برای آب بندی روف گاردن خود استفاده کنید. این عایق توسط قلمو و غلتک اجرا می شود و با اعمال دو لایه، مجموعا به ضخامت 2 میلی متر، کاملا روف گاردن را عایق می کند.